top of page

איך נראית בעלת עסק אמיתית?

פגשתי לא מעט נשים שיש להן עסק כבר 5-6 שנים, אולי יותר, ולא סתם עסק - עסק חי ופעיל, עם זרימת לקוחות, עם זרימת הכנסות, עם עשייה מרגשת - שהגיעו אליי כי "הן לא יודעות לנהל עסק".

אז מה את עושה בשנים האחרונות, אני שואלת.

אה, זה? זה לא באמת לנהל עסק. אני זורמת עם מה שבא, אבל אני לא עושה את זה כמו שאמורים לעשות את זה.לנשים רבות שפותחות עסק עצמאי יש תמונה בראש של איך אמורה להיראות בעלת עסק. זאת מין אשת עסקים כזאת, אישה אסרטיבית שיודעת בדיוק מה היא רוצה, אישה מסודרת ומאורגנת שמנצלת את זמנה בצורה יעילה תמיד, הלו"ז שלה מסודר ומתוכנן, היא עובדת תמיד על פי תכנית, מנהלת תקציב שנתי, אשפית משא ומתן, פועלת בצורה אחראית וכו'.


אבל הסוד האמיתי (הלא באמת סודי ואולי לא באמת מפתיע) הוא שמה שאת רואה כשאת מסתכלת במראה זו בעלת עסק אמיתית. מישהי שאשכרה מנהלת עסק - בין כל תנודות החיים, בין תקופות מלאות השראה ותקופות של חוסר אנרגיה, בין הבית והכביסות והארוחות. את מנהלת עסק.


אחוז עצום מהנשים (והגברים) סובלות מתסמונת המתחזה. אם לא שמעת עליה עדיין, מוזמנת ללכת לקרוא בנושא. זו תסמונת שכיחה ביותר, נפוצה אצל נשים מצליחות, שגורמת להן להרגיש שכל ההצלחות שלהן עד עכשיו היו תוצאה של מזל ופוקסים, אבל מתישהו יבוא מישהו ויסיר את המסכה מפניהן ויחשוף את האמת המביכה - שאין להן באמת מושג מה הן עושות, והן לא מוכשרות מספיק בשביל לעשות את מה שהן אמורות לעשות. יכול להיות שזה נשמע לך מוכר? אם כן, אז דעי לך שאת בחברה טובה. אם רק את היית מרגישה ככה, אז אולי היה סיכוי שהיתה בזה אמת. אבל אם מסתבר שלא רק את מרגישה ככה אלא גם חלק גדול מאוד ממי שסביבך, אז אולי, רק אולי, זאת לא האמת. אולי זאת רק אשליה מפחידה שהמוח שלך מייצר. כי האמת היא שהשגת את כל מה שהשגת בזכות עצמך. אולי את מאמינה בזה ואולי לא. אבל זאת האמת.


אז נכון שאפשר ללמוד איך לנהל את העסק בצורה שנותנת יותר תחושה של סדר ויציבות. נכון שאפשר לבנות לעסק יסודות יציבים כך שברור ובהיר לך מה הערך שאת נותנת, למי את פונה, אילו מסרים את רוצה לשדר. כל אלו יכולים לחזק אותך. אבל אלו לא הדברים שיהפכו אותך למישהי שמנהלת את העסק שלה. חוכמת החיים שלך והניסיון שלך, המקומות שבהם נפלת ואז הצלחת לקום, העסק שבנית במו ידייך - הם אלה שהופכים אותך לבעלת עסק. וגם אם הוא לא עומד בהגדרה שלך או של הסביבה ל"הצלחה", וגם אם יש לו תקופות פחות טובות, וגם אם הוא לא מכניס כמו שהיית רוצה (עדיין), אל תקחי מעצמך את הדבר הזה.


אני רוצה להציע הצעה. תסתכלי איפה היית לפני 5 שנים ואיפה את היום. תעשי רשימה ארוכה של כל הדברים שעשית והשגת ולמדת ופיתחת בשנים האלה. גם בעסק וגם מחוץ לעסק.


מה היית חושבת אם היית קוראת את זה בתור רשימה של מישהי אחרת?


-----------------------


כדי להיות "בעלת עסק" את לא צריכה שום דבר נוסף. את הופכת להיות "בעלת עסק" ברגע שהגית את הרעיון לעסק, עוד לפני שעשית את הצעד הראשון.

אם את מרגישה שסדר וארגון בעסק יוכלו להועיל לך, אני מזמינה אותך לפגישה חד פעמית שבה נבין מה גורם לתחושת הבלגן, נתיר את הסבך, ונייצר עוגנים שיעזרו לך להרגיש בבית בתוך העסק.


אם משהו בטקסט נגע בך, או שיש לך שאלה, הארה או תהייה - מוזמנת מאוד לכתוב לי. אני תמיד שמחה לשמוע.

lidor.hagar@gmail.com


מכירה מישהי שיכולה להיתרם מהטקסט? פעם מישהו אמר לי "אל תתלבטי. אם יש משהו שנראה לך שיעניין אותי, שלחי לי". אימצתי את זה, וזה הוביל לדברים נהדרים. ממליצה גם לך :)


פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page