top of page
קצת עליי

כשהייתי צעירה רציתי להבין איך העולם עובד. אז הלכתי ללמוד פיזיקה ומתמטיקה. גיליתי שאפשר לקחת את תופעות הטבע היפיפות ביותר ולתאר אותן באמצעות משוואות. הבנתי שזה לא מה שחיפשתי להבין.

 
אז כדי להבין איך העולם עובד, הלכתי לעבוד בחברת ייעוץ אסטרטגי. למדתי את העולם העסקי, ייעצתי לארגונים רבים ומגוונים, וכל פרויקט פתח לי עולם תוכן שלם שאותו למדתי לעומק בשקיקה. הכרתי מבפנים את עולמות הקמעונאות, הדשנים, החינוך הדיגיטלי, האקדמיה, החוק והמשפט, קרנות ההשקעות, הרשויות המקומיות, החקלאות... גיליתי שבכל ארגון עובדים אנשים שרוצים לעשות טוב, אבל שהמערכת הופכת את זה למורכב כל כך, ולעיתים גם פוגעת באנשים שתלויים בה.
 
אז כדי להבין איך העולם עובד, רציתי להבין בני אדם. הבנתי שבני אדם זה הדבר הכי מסובך והכי מרתק שקיים. הבנתי שזה לימוד של חיים שלמים, שתמיד ילווה אותי.
 
אז כדי להבין איך העולם עובד, צללתי לתוך עולם הקיימות. או שעולם הקיימות צלל לתוכי, קשה לומר. ראיתי איך הכל קשור. באמת קשור, לא על דרך המשל. הבנתי איך כל פעולה שלנו משפיעה על העולם שאנחנו יוצרים. הבנתי ששם נמצאת העבודה שאני רוצה לעשות. העבודה שבוערת בי.
 
אז כדי לשנות את העולם, התחלתי לעבוד עם עסקים קטנים שמביאים טוב לעולם: עסקים בתחום הקיימות ועסקים של נשים עצמאיות. עסקים שיוצרים את המציאות שבה אני רוצה לחיות. אם העסקים האלה ירבו ויצמחו וישגשגו, העולם שלנו יראה אחרת. זה השינוי שאני רוצה לייצר.
Hagar Lidor הגר לידור
compass transparent_edited.png

התשוקה הגדולה שלי היא לעזור לעסקים כאלה לצאת לעולם ולהביא את הטוב שיש להם לכל מי שהיה ממש שמח לגלות שהם פה.

כשאני שומעת משפט כמו ״אני יודעת מה הייעוד שלי, אני יודעת שאני טובה בזה, אבל…״ אני לא מסוגלת להמשיך הלאה. פשוט לא יכולה. אני רוצה לעשות כל מה שאני יכולה כדי שמי שיודעת מה הייעוד שלה תגשים אותו במלואו. אני מאמינה שזה נתיב ישיר לעולם טוב יותר, לכולם. לא פחות.
 
הדרך שלי לעשות את זה מורכבת מכל מה שאספתי לאורך הדרך: יכולת אנליטית חזקה שמאפשרת לי לקחת עומס של רעיונות, מחשבות וכיוונים וליצור מהם סיפור אחד שלם וברור, שנותן שקט וביטחון בדרך; יכולת לפרק בעיה מורכבת כך שהערפל מסביבה מתפוגג, הקצוות מתחברים והפיתרון מתבהר; יכולת להקשיב באמת, ולעזור למי שאני מלווה להתמלא בביטחון בדרך שלה, ולראות שלמעשה היא כבר יודעת; יכולת לדמיין ביחד ולחלום ביחד וללכת ביחד צעד אחרי צעד באופן הכי קונקרטי ומוחשי; ותוך כדי - להתלהב ולהתרגש ביחד מהדרך.
אשמח מאוד להכיר גם אותך ואת החלומות שאת רוצה להגשים.

והנה עוד קצת על 6 תחנות ביוגרפיות משמעותיות בדרך שלי:

 
1. את התואר הראשון שלי בפיזיקה ומתמטיקה עשיתי במסגרת תכנית תלפיות של חיל האוויר. זה אומר שהייתי 9 שנים בצבא. כן, כן. היום זה נראה לי כמו גלגול חיים אחר. למדתי שם הרבה על עצמי, על מה שאני רוצה בחיי ועל מה שאני לא רוצה.
2. התואר השני שלי היה ביישוב סכסוכים וגישור, והעבודה הסמינריונית שאני הכי גאה בה עד היום היתה על זוגות מעורבים שבהם בת הזוג היא דתיה ובן הזוג הוא חילוני. העבודה הזאת ריתקה אותי, השקעתי בה את כל כולי, ואני מאמינה שגיליתי את המפתח (או לפחות את אחד המפתחות) שמאפשר לזוגיות כזאת לעבוד.
3. ב-2008 טיילתי חודש ביפן, ובמהלך הטיול, בין כל הדברים המרתקים ממש שעשיתי שם, כנראה שהדבר הכי פחות צפוי היה שהעברתי הרצאה באספרנטו (השפה!) בפני קהל של כמאה יפנים בסיומו של טקס דתי שהם קיימו. היו ימים :) 
מפגש עם תרבות שונה כל כך בהכרח משנה משהו גם בתוכנו. 
4. השתתפתי בתכנית העמיתים של מרכז השל לקיימות, שהיתה משמעותית עבורי בדרכים רבות, ושם נחשפתי למודלים חדשניים של הנחייה, של ניהול ושל קבלת החלטות בקבוצה. שם הסכמתי גם לשחרר תפיסה ישנה שהיתה לי, והבנתי שעסקים קטנים יכולים להשפיע על העולם לא פחות מאשר ארגונים גדולים. כיום אני חברה בוועד המנהל של השל, ושמחה לתרום בחזרה לארגון מיוחד וייחודי, שנתן לי כל כך הרבה.
5. ביחד עם שותפה נפלאה, יש לי עסק בשם ״עיינה״, שנותן שירותים של ייעוץ אסטרטגי לקיימות. המטרה שלו היא לחזק את החיבור בין העולם העסקי לקיימות, ובמשך השנים נוספו לו עוד ועוד רבדים שמהווים ביחד את הסך הכל שהוא אנחנו. לפני כן לא חשבתי בכלל להיות עצמאית, זה פשוט קרה מעצמו. היום אני לא יכולה לדמיין עבורי שום דרך אחרת.
6. ארבע שנים אחרי שיצרתי את מעגל הנשים שלי, שנפגש בקביעות מאז ועד היום והפך לעוגן משמעותי מאוד בחיי (כפי שאני מספרת ביתר פירוט כאן), הבנתי שהגיע עבורי הזמן לחבר בין עוד עולמות, ויצרתי ביחד עם שותף נפלא מעגל נשים וגברים, שבו קורה קסם מסוג אחר, שמאפשר לנו לראות לעומק ולהבין טוב יותר את השוני שבינינו לצד הדמיון.
bottom of page